جراحی پروتز چانه و هر آنچه باید بدانید

چانه برجسته، یکی از نشانه های زیبایی و تناسب صورت بوده و ظاهری جذاب را در چهره خلق می کند. مردان و زنانی که از این ویژگی در صورت خود محروم هستند می توانند از جراحی پروتز چانه بعنوان روشی برای برجسته نمودن دائمی چانه خود و دستیابی به یک هارمونی جذاب در چهره شان بهره ببرند. حتی در برخی موارد، برخی افراد که احساس می کنند بینی بزرگی دارند، بعد از مراجعه به یک جراح خوب ، متوجه می شوند که مشکل در چانه آنها نهفته است و به جای عمل بینی از عمل چانه بعنوان راه حل دائمی حل مشکل استفاده می کنند. جهت آشنایی با جراحی زیبایی چانه با پروتز ، به اطلاعاتی که دکتر محمد مجیدی در اختیار شما گذاشته اند ، دقت کنید.

 

پروتز چانه - دکتر محمد مجیدی

 

چه کسانی داوطلب ایده آل عمل پروتز چانه محسوب می شوند؟

قبل از پروسیجر جراحی زیبایی چانه در تهران ، پزشک مشاوره ای کامل را با بیمار انجام می دهد تا تعیین کند که آیا برای این پروسیجر کاندید خوبی محسوب می شود یا خیر. او درباره دغدغه های بیمار، اهداف او و نیز نتایج مورد انتظارش گفتگو کرده و سابقه پزشکی وی را بمنظور اطمینان از این موضوع که شرایط فیزیکی او برای قرار گرفتن زیر تیغ جراحی مساعد است، بررسی می کند. علاوه بر سلامت جسمی، بیمار باید از سلامت روانی نیز برخوردار باشد تا بتواند یک تصمیم منطقی را اتخاذ کند.

در طول پروسه عمل پروتز چانه چه اتفاقی می افتد؟

پیش از جراحی پروتز چانه بهترین جراح تهران ، عکس های اشعه ایکس از صورت و چانه گرفته می شود. پزشک از این عکسها برای یافتن بخش هایی از چانه که نیاز به درمان دارند استفاده می کند. در طول جراحی ، برشی در داخل دهان یا در بیرون آن در زیر چانه ایجاد می شود. سپس حفره ای در جلوی استخوان چانه و زیر عضلات ایجاد شده و ایمپلنت در داخل آن جایگذاری می شود. پزشک گاهی از استخوان یا بافت چربی خود بیمار استفاده کرده و یا از ایمپلنتی که از جنس سیلیکون، داکرون یا متریال جدیدتر ساخته شده است، استفاده می کند. این ایمپلنت (پروتز) اغلب با استفاده از بخیه یا با پیچ های مخصوص جراحی، به استخوان متصل می شوند. سپس پزشک برشها را با استفاده از بخیه می بندد. زمانی که برش جراحی پروتز چانه در داخل دهان ایجاد شود، این مزیت را دارد که اصلاً دیده نمی شود.

آیا جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود؟

بر حسب متد انتخاب شده توسط پزشک برای رفع دغدغه های بیمار در ناحیه چانه، یکی از دو نوع بیهوشی عمومی یا موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. قبل از جراحی ، جراح در خصوص گزینه مناسب بیهوشی، به بیمار اطلاع رسانی کرده و توصیه های لازم را درباره آمادگی های قبل از عمل در اختیار او قرار می دهد.

عمل پروتز چانه چقدر طول می کشد؟

جراحی چانه با پروتز اغلب بین 1-3 ساعت طول می کشد ولی اغلب قبل از جراحی ، به شما اطلاع داده می شود که جراحی دقیقاً چقدر طول خواهد کشید.

نتیجه جراحی کانتورینگ چانه چه زمان قابل مشاهده خواهد بود؟

عمل پروتز چانه یک فرایند جراحی تهاجمی است ولی با این وجود می توانید نتیجه اولیه آن را بلافاصله بعد از عمل مشاهده کنید. بعد از جراحی، برای یک دوره زمانی، شاهد ورم و کبودی هستید که کاملاً طبیعی بوده و به مرور فروکش می کند. لحظه هیجان انگیز، زمانی است چند روز بعد از عمل، پانسمان برداشته می شود و ورم اندکی فروکش می کند و نتیجه تحسین برانگیز عمل، نمایان می شود. حدوداً 8 هفته طول می کشد که دوره بهبود سپری شود و در طول این دوره، موظف به اجرای دستورالعمل های پزشک هستید. برای مثال باید گزینه های مربوط تغییر سبک زندگی از قبیل ترک مصرف سیگار و الکل به خوبی رعایت شود.

عوارض پروتز چانه

این پروسیجر نیز مانند هر جراحی دیگر به دلیل تهاجمی بودن، دارای عوارض اجتناب ناپذیری از قبیل موارد زیر می باشد:

  •  کبودی
  •  ورم

البته این عوارض، واکنش های طبیعی بدن به تهاجمی است که به ناحیه درمان وارد شده است و به مرور زمان فروکش خواهد کرد. یک پزشک با تجربه در طول جلسه مشاوره، حتی درباره عوارض جانبی نادر نیز برای بیمار توضیحاتی می دهد.

آیا بعد از پروتز چانه، اسکار بر جای می ماند؟

جراحی جایگذاری ایمپلنت در چانه برای بهبود کانتورینگ این بخش از صورت از طریق دو موقعیت، یکی از داخل دهان و دیگری از زیر چانه قابل اجرا است. اگر برش در داخل دهان ( اینترا اورال ) ایجاد شود، اسکار قابل رویتی بر جای نخواهد ماند. البته ایجاد برش در این موقعیت همیشه قابل اجرا نبوده و گاهی نیز پزشک آن را توصیه نمی کند. برش دیگر، برش اکسترنال یا خارجی می باشد که با ایجاد یک برش کوچک به طول یک بند انگشت در زیر چانه انجام می شود. این برش اغلب در زیر چانه و در طول چین های طبیعی پوست ایجاد می شود تا قابل رویت نباشد. با رعایت دستورالعمل های دوره ریکاوری، به مرور زمان، رد بر جای مانده از این برش محو خواهد شد.

بهترین جراح پروتز چانه

سپردن این عمل زیبایی به دست بهترین جراح تهران که در زمینه پروتز چانه تخصص دارد و نام او به دفعات زیاد در فهرست بهترین جراحان پروتز چانه تهران ذکر شده است و سال ها از عمر کاری خود را صرف انجام صدها نمونه از این پروسیجر زیبایی نموده است و مهارت جراحی مثال زدنی را در این زمینه داشته و به جدیدترین تکنولوژی های امن و به روز تسلط و احاطه کامل داشته و در کنار همه اینها، از یک نگاه هنری برخوردار است، بدون شک ضامن دستیابی به یک نتیجه جذاب و دوست داشتنی خواهد بود.

انواع پروتزهای چانه

دامنه متنوعی از انواع ایمپلنت های چانه موجود می باشد که از انواع متریال ها از قبیل پلی اتیلن و پلی تترا فلورواتیلن و متریال های دیگر ساخته می شود. شکل و سایز و متریال ایمپلنت چانه بسیار با دقت انتخاب می شود تا این اطمینان حاصل شود که بهترین نتیجه از آن به دست خواهد آمد و بیشترین هارمونی در چهره خلق خواهد شد. این ایمپلنت با رعایت اصولی انتخاب می شود تا بتواند طبیعی ترین نتیجه را ایجاد کرده و بیمار نیز با آن احساس راحتی کند.

چگونه برای جراحی پروتز چانه آماده شویم؟

پزشک در طول جلسه مشاوره، دستورالعمل هایی را در اختیار بیمار قرار می دهد که شامل تغییر در رفتارهای تغذیه، اجتناب از نوشیدن مشروبات الکلی، اجتناب از کشیدن سیگار، مصرف یا قطع مصرف برخی ویتامین ها و داروهای خاص می باشد. همچنین بهترین جراح پروتز تهران نسخه ای برای بیمار تجویز می شود که حاوی برخی داروها و ملزومات جهت استفاده در دوره ریکاوری می باشد که قبل از عمل باید تهیه شده و در منزل گذاشته شود. با توجه به اینکه عمل، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و به دلیل تاثیر داروهای بیهوشی، اندکی حالت گیجی خواهید داشت، لازم است که یکی از دوستان یا نزدیکان در طول چند روز اول، در کنارتان باشد.

هزینه پروتز چانه

قیمت پروتز چانه به فاکتورهای متعددی از قبیل نوع ایمپلنت، دستمزد جراح، هزینه امکانات و ملزومات جراحی و بسیاری موارد دیگر وابسته است. یکی از مهم ترین فاکتورهای تعیین کننده در این پروسیجر، این است که شما چه انتظاری از نتیجه این جراحی دارید؟ قرار است از چه نوع ایمپلنتی استفاده کنید؟ آیا قرار است همراه با جراحی بزرگ کردن چانه، پروسیجر زیبایی دیگری از قبیل جراحی زیبایی بینی، لیفت صورت یا پروسیجر زیبایی دیگری نیز انجام شود؟ در بیشتر موارد، این فرایند جراحی با فرایند های زیبایی دیگر ترکیب می شود و همین امر روی هزینه نهایی تاثیر گذار خواهد بود.

دکتر محمد مجیدی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

دکتر محمد مجیدی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در شهر تهران هستند. ایشان با سال ها سابقه در این زمینه و بهره گیری از تکنیک جدید رینوپلاستی طبیعی شیک ، در کسب رضایت بیماران و افزایش آمار عمل های موفق ، عملکرد مطلوبی داشته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

چاپ صفحه
پرینت