جراحی بینی به همراه فیلم اتاق عمل | نمونه کارهای دکتر مجیدی

 در ویدیو زیر نتیجه فوق العاده جراحی بینی توسط دکتر محمد مجیدی را به همراه رضایت بیمار را مشاهده کنید.

زمان ویدیو : 1:20

درباره پخش ویدیو جراحی بینی شیک - دکتر محمد مجیدی
درباره پخش ویدیو جراحی بینی به سبک دکتر مجیدی

 ⬅️ توضیحات کیس جراحی : 

” متقاضی دارای بینی غضروفی- استخوانی است که به فرم طبیعی شیک جراحی شده است. 

در ویدیو شما نتیجه 2 هفته پس از جراحی بینی را مشاهده می کنید. 

ورم بینی نسبت به هفته اول بسیار کاهش یافته و روز به روز نیز بهتر می شود. “

بینی، درست در مرکز صورت شما قرار گرفته، نقشی اساسی در تصور شما از خود ایفا می‌کند. اگر از فرم، اندازه یا عملکرد بینی خود ناراضی هستید، رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی می‌تواند نقطه عطفی در زندگی شما باشد.

عمل بینی، که به عنوان رینوپلاستی نیز شناخته می شود، می تواند راه حلی برای این مشکلات باشد. این جراحی می تواند ظاهر بینی شما را به گونه ای تغییر دهد که با تناسب بیشتری با سایر اجزای صورت شما و تصویری که از خود دارید، مطابقت داشته باشد.

اما به یاد داشته باشید، رینوپلاستی تصمیمی مهم است که باید با آگاهی کامل و انتظارات واقع‌بینانه اتخاذ شود. در این مقاله تلاش می‌کنیم تا با ارائه اطلاعات دقیق و جامع، شما را در این مسیر یاری کنیم.

مزایای جراحی بینی

جراحی بینی، که به رینوپلاستی نیز معروف است، می‌تواند مزایای مختلفی برای افراد داشته باشد. این مزایا را می‌توان به دو دسته کلی زیبایی و درمانی تقسیم کرد:

مزایای زیبایی عمل بینی

 • بهبود تناسب و تعادل صورت: جراحی بینی می‌تواند با تغییر اندازه، شکل و زاویه بینی، تناسب و تعادل بیشتری به چهره فرد ببخشد.
 • رفع نقص‌های ظاهری: نقص‌هایی مانند قوز بینی، پهن بودن بینی، افتادگی نوک بینی، انحراف بینی و غیره می‌توانند با جراحی بینی برطرف شوند.
 • افزایش اعتماد به نفس: با رفع نقص‌های ظاهری بینی و زیبایی بیشتر، اعتماد به نفس فرد نیز افزایش می‌یابد.

مزایای درمانی عمل بینی

 • بهبود تنفس: جراحی بینی می‌تواند مشکلاتی مانند انحراف تیغه بینی، پولیپ بینی و غیره که باعث انسداد مجاری تنفسی و مشکل در تنفس می‌شوند را برطرف کند.
 • رفع مشکلات بویایی: با بهبود تنفس، حس بویایی نیز تقویت می‌شود.
 • درمان خونریزی بینی: جراحی بینی می‌تواند در درمان خونریزی‌های مکرر بینی که به دلیل نقص‌های ساختاری ایجاد می‌شوند، موثر باشد.
 • رفع مشکلات مادرزادی: جراحی بینی می‌تواند نقص‌های مادرزادی مانند شکاف کام و لب را برطرف کند.

چرا افراد جراحی بینی انجام می دهند؟

 رایج ترین عللی که باعث ترغیب زیباجویان به انجام عمل جراحی بینی می شود:

 • قوز بینی : برآمدگی منقار شکلی که روی بخش میانی بینی جا خوش می کند و ممکن است ریشه وراثتی داشته یا در اثر وارد آمدن ضربه بوجود آمده باشد.
 • نوک بینی بزرگ : یک نوک بینی گرد، کروی و شبیه توپ که شکلی زمخت دارد.
 • نوک بینی آویزان : نوک بینی که به سمت پایین متمایل شده و به شکلی بدفرم و در فاصله نزدیک به لب بالا قرار گرفته است.
 • پره های بینی بسیار پهن : پره های بینی که دارای عرض بسیار زیادی بوده و باعث گشاد دیده شدن سوراخ های بینی شده اند.

علاوه بر موارد فوق، عوامل متعددی دیگری نیز وجود دارند که باعث ایجاد شکل ظاهری زمختی در بینی شده و سایر زیبایی های صورت را نیز از نظر پنهان می کنند. در کنار ایرادات مربوط به زیبایی، گاهی ایرادات فانکشنال یا مربوط به کیفیت عملکرد بینی نیز مشکلاتی را برای فرد ایجاد می کند که نیاز به درمان و انجام عمل بینی دارد.

چگونه عمل بینی موفقی داشته باشیم؟

همه ما میخواهیم از عمل زیبایی بینی به یک نتیجه موفقی برسیم. اما چگونه؟ برای تجربه جراحی بینی موفق چند عامل تاثیر مستقیم دارند که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

 1. انتخاب پزشک عمل بینی حرفه ای و با تجربه
 2.  ارائه اطلاعات موردنیاز پزشک به طور دقیق و کامل
 3. رعایت نکات و مراقبت های گفته شده از سمت پزشک
 4.  داشتن انتظارات و خواسته های منطقی از عمل بینی خود

آیا عمل بینی ترس دارد؟

شاید شما هم به افرادی برخورد کرده باشید که بخاطر ترس از عمل بینی ، برای جراحی اقدامی نمی کنند. اما واقعا جراحی بینی نیاز به این همه ترس و استرس دارد؟ البته که نه ؛ علاوه بر این، میزان ترس و بهتر است بگوییم استرس افراد از عمل بینی متفاوت است و به عوامل مختلفی مانند شخصیت فرد، سابقه قبلی عمل جراحی، و سطح اضطراب او بستگی دارد.

با این حال، طبیعی است که قبل از هر نوع عمل جراحی، از جمله رینوپلاستی، احساس داشته باشید. این احساسات به دلیل ناشناخته بودن عمل و نگرانی های مربوط به درد، عوارض و نتیجه نهایی است. اما برای اینکه بتوانید به سوال خودتان پاسخ دقیقی بدهید، باید به چند نکته توجه کنید:

 1. نوع بیهوشی عمل بینی: رینوپلاستی معمولاً با بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود، به این معنی که در طول عمل بیهوش خواهید بود و هیچ دردی احساس نخواهید کرد.
 2. تکنیک جراحی بینی : دو روش اصلی برای انجام رینوپلاستی وجود دارد: روش بسته و روش باز. روش بسته از طریق سوراخ های بینی انجام می شود، در حالی که روش باز شامل ایجاد یک برش کوچک بین سوراخ های بینی نیز می شود. به طور کلی، روش بسته کمتر تهاجمی است و ممکن است با درد و ناراحتی کمتری همراه باشد.
 3. مهارت و تجربه جراح: انتخاب یک جراح بینی ماهر و باتجربه که سابقه موفقیت آمیزی در انجام رینوپلاستی دارد، می تواند به کاهش قابل توجه ترس و اضطراب شما کمک کند.
 4. مراقبت های بعد از عمل بینی: رعایت دقیق دستورالعمل های مراقبت های بعد از عمل که توسط جراح شما ارائه می شود، می تواند به تسریع روند بهبودی و کاهش درد و ناراحتی شما کمک کند.

در اینجا چند روش برای کمک به کاهش ترس و اضطراب قبل از عمل رینوپلاستی وجود دارد:

 • با جراح خود صحبت کنید: در مورد تمام ترس ها و نگرانی های خود با جراح خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما در مورد آنچه انتظار دارید و نحوه آماده شدن برای عمل اطلاعات بیشتری ارائه دهند.
 • سوال بپرسید: هر سوال، هر چقدر هم کوچک به نظر برسد، بپرسید. هرچه اطلاعات بیشتری داشته باشید، احساس آرامش بیشتری خواهید داشت.
 • از تجربه افرادی که عمل بینی انجام داده اند استفاده کنید: با صحبت با سایر افرادی که رینوپلاستی انجام داده اند، می توانید تجربیات آنها را یاد بگیرید و احساس حمایت بیشتری کنید.
 • تکنیک های آرامش بخش را تمرین کنید: تکنیک هایی مانند تنفس عمیق، مدیتیشن یا یوگا می تواند به کاهش استرس و اضطراب شما کمک کند.

انواع عمل بینی

جراحی های بینی به طور کلی به سه دسته زیبایی، درمانی و ترمیمی تقسیم می‌شود:

1. عمل بینی زیبایی: این نوع عمل برای تغییر شکل ظاهری بینی انجام می‌شود و هدف آن، رفع نقص‌های ظاهری مانند قوز بینی، انحراف بینی، پهن بودن بینی، افتادگی نوک بینی و غیره است.

2. عمل بینی درمانی: این نوع عمل برای رفع مشکلات تنفسی ناشی از نقص‌های ساختاری بینی انجام می‌شود. مشکلاتی مانند انحراف تیغه بینی (سپتوم)، پولیپ بینی، بزرگی شاخک‌های بینی و غیره می‌توانند با عمل بینی درمانی رفع شوند.

3. عمل بینی ترمیمی: این نوع عمل برای رفع عیوب و نقص‌های عمل‌های قبلی بینی انجام می‌شود. گاهی اوقات ممکن است بیمار از نتیجه عمل بینی خود رضایت نداشته باشد یا پس از عمل، دچار مشکلاتی مانند تنفس نامناسب، عفونت و غیره شود. در این موارد، عمل ترمیمی بینی می‌تواند برای رفع این مشکلات انجام شود.

آیا همه افراد می توانند جراحی بینی انجام دهند؟ 

رینوپلاستی پروسیجری است که به شکل دهی بینی و بالا بردن سطح جذابیت آن می پردازد و به طور کلی به عنوان یک فرایند بی خطر شناخته می شود ولی ممکن است اجرای جراحی بینی در افراد مبتلا به بیماری های خاص اندکی ریسکی باشد. بنابراین پزشک در طول جلسه مشاوره ، در فاز بررسی عمل بینی و انواع بیماری های خاص ، به طور کامل سوابق پزشکی بیمار را مورد ارزیابی قرار می دهد تا در صورت ابتلای فرد داوطلب به بیماری هایی از قبیل ناهنجاری های خونی ، بیماری های قلبی و عروقی ، ناهنجاری های سیستم ایمنی و برخی بیماری های دیگر ، نخست اقدامات لازم برای تحت کنترل و مدیریت در آوردن بیماری انجام شده و سپس در صورت مساعد بودن شرایط بدن بیمار ، برای عمل کردن بینی در یک فضای کاملاً امن و بی خطر برای سلامت فرد ، اقدام شود.

چگونه برای عمل بینی آماده شویم؟

وقتی کوله بارمان را برای پا گذاشتن در جاده سفر جراحی بینی بستیم، باید یادمان باشد که در این سفر، یک همراه کار بلد، دلسوز، و واقف به تمام مسیر در کنارمان است. همراه سفر ما یعنی جراح بینی، در تمام طول سفر در کنارمان خواهد بود تا از انجام عمل بینی نقش یک تجربه به یادماندنی و بی نظیر را در ذهن مان به تصویر بکشد. این پروسه با مراحل زیر آغاز می شود:

شرکت در جلسه مشاوره جراحی بینی

گفتگو با جراح درباره انتظارات مان از عمل بینی ، یکی از مهم ترین المان های قبل از عمل محسوب می شود. یک پزشک با تجربه و آگاه، چک لیست بیمار خود را که حاوی اطلاعاتی درباره انگیزه و ایده ها و توقعات او از نتیجه عمل بینیبینی است مرور می کند. این جلسه ملاقات، بهترین روش برای پیشگیری از بروز نتایج ناامید کننده است. علت تاکید جراحان بینی مجرب بر روی اهمیت جلسه مشاوره عمل بینی این است که در طول آن اطلاعات ارزشمندی از طریق آزمایش فیزیکی بیمار و بررسی سابقه پزشکی او برای ترسیم یک طرح درمان کامل و بدون نقص به دست خواهد آمد.

رژیم غذایی قبل از جراحی بینی

به طور کلی هیچ ممنوعیت خاصی در خصوص رژیم غذایی قبل از فرایند رینوپلاستی وجود ندارد. بیماران می توانند غروب روز قبل از عمل زیبایی بینی ، غذای مورد علاقه خود را میل کنند ولی اغلب توصیه می شود که از نیمه شب، دیگر چیزی میل نکنند تا اختلالی در فرایند بیهوشی رخ ندهد.

دستورات دارویی قبل از عمل بینی

در روز مشاوره جراحی بینی ، پزشک نسخه ای حاوی داروهای مسکن و آنتی بیوتیک را برای بیمار تجویز می کند که بیمار موظف به تهیه آنها جهت استفاده در طول دوره ریکاوری می باشد. البته معمولاً به بیمار توصیه می شود تا استعمال پمادهای آنتی بیوتیک را 5 روز قبل از عمل دماغ آغاز کند تا در زمان حضور در اتاق عمل جراحی بینی در روز جراحی، هیچ شرایط مستعدی برای رشد باکتری و شکل گیری عفونت در ناحیه هدف وجود نداشته باشد. بعلاوه، پزشک که چک لیست داروهای مورد مصرف بیمار را در روز مشاوره بررسی کرده است، دستور به قطع مصرف یا تغییر دوز موارد مورد استفاده را صادر می کند.

خط کانتور عمل بینی چیست؟

خط کانتور در عمل بینی، خطی صاف و یکنواخت است که در امتداد پل و تیغه بینی ایجاد می‌شود. این خط به بینی ظاهری زیبا و طبیعی می‌بخشد و نقشی کلیدی در تناسب و زیبایی بینی دارد.

اهمیت خط کانتور در جراحی بینی

 • ایجاد تناسب: خط کانتور با ایجاد خطوط صاف و برجسته در بخش‌های مختلف بینی، تناسب و هارمونی را به آن می‌بخشد.
 • رفع قوز و انحراف: خط کانتور می‌تواند قوز و انحراف بینی را برطرف کند و به صاف و یکدست شدن پل بینی کمک کند.
 • باریک‌تر نشان دادن بینی: خط کانتور با ایجاد سایه در دو طرف بینی، آن را باریک‌تر و خوش‌فرم‌تر نشان می‌دهد.
 • برجسته کردن بینی: خط کانتور می‌تواند به برجسته‌تر شدن بینی و ایجاد زاویه مناسب بین بینی و لب کمک کند.
 • کوچک‌تر نشان دادن بینی: خط کانتور با ایجاد سایه در قسمت‌های مختلف بینی، آن را کوچک‌تر و ظریف‌تر نشان می‌دهد.

انواع خط کانتور در عمل زیبایی بینی

 1. خط کانتور صاف: این نوع خط کانتور به‌صورت مستقیم و کاملاً صاف از بین ابروها و در امتداد پل بینی تا نوک بینی کشیده می‌شود. خط کانتور صاف برای بینی‌های پهن، کوتاه و دارای قوز مناسب است.
 2. خط کانتور قوس‌دار: این نوع خط کانتور در قسمت پل بینی دارای انحنای ملایمی است و برای بینی‌های بلند و دارای انحراف مناسب است.
 3. خط کانتور ترکیبی: این نوع خط کانتور ترکیبی از خطوط صاف و قوس‌دار است و برای بینی‌هایی که دارای نقص‌های متعددی هستند، مناسب است.

انتخاب خط کانتور مناسب به عوامل مختلفی مانند نوع بینی، شکل صورت، سلیقه بیمار و مهارت جراح بستگی دارد. در انتخاب خط کانتور باید به تناسب اجزای صورت و سایر ویژگی‌های ظاهری فرد توجه شود.

تجربه فرد در اتاق عمل جراحی بینی

در این ویدیو صفر تا صد آنچه در اتاق عمل بینی اتفاق می افتد را مشاهده خواهید کرد ؛ از مشاوره های نهایی پیش از عمل گرفته تا مشاهده نتایج بعد!

درباره پخش ویدیو فیلم اتاق عمل بینی - دکتر مجیدی
پخش ویدیو

در طول عمل بینی توسط بهترین دکتر تهران ، شما تحت بیهوشی عمومی در حالت خواب کامل به سر خواهید برد تا هیچ درد و ناراحتی را تجربه نکنید. این ماموریت به عهده متخصص بیهوشی است که با یک بیهوشی ملایم، یک شرایط ایمن را برای بدن شما فراهم آورده و در طول جراحی زیبایی بینی ، کلیه علائم حیاتی تان را با حساسیت بالا تحت کنترل قرار خواهد داد. بعد از این مرحله ، پزشک جراحی بینی تان دست به کار می شود و با کمک گرفتن از تیغ جراحی، یک برش خارجی را در کلوملا، حدفاصل بین دو سوراخ بینی ایجاد کرده و با ایجاد برش های داخلی، پوست بینی را کنار می زند تا با اجرای پروسیجر جراحی به روش باز، بتواند به چارچوب داخلی بینی دسترسی پیدا کرده و با احاطه کامل بر آن، کلیه اصلاحات لازم را در بینی ایجاد کند.

نکته قابل توجه این است که هر چند سبک عمل بینی همان سبک همیشگی استفاده از ابزار مخصوص برای شکل دادن به بافت استخوانی و غضروفی بینی است ولی به واسطه پیشرفت هایی که در طراحی این ابزار رخ داده، میزان وارد آمدن ضربه به بافت های اطراف ناحیه تحت جراحی، به حداقل رسیده و همین امر کبودی و ورم کمتر و در نتیجه کوتاه تر شدن دوره ریکاوری را در پی خواهد داشت.

زمانیکه تمامی تغییرات لازم به واسطه مانور دستان هنرمند و ذهن خلاق جراح روی این اندام به اتمام رسید، پوست بینی به موقعیت اولیه خود بازگردانده می شود و شما در حالیکه بینی جدید و زیبایتان گچ گرفته شده است، اتاق عمل جراحی بینی را به سمت اتاق ریکاوری ترک می کنید.

در عمل بینی از چه غضروفی استفاده میشود ؟

گاهی برای اجرای تغییرات لازم در بینی، نیاز است تا از غضروف های پیوندی استفاده شود. این غضروف ها معمولا از گوش یا دنده برداشته می شوند. البته تکنیک های جدید تا حد امکان نیاز استفاده از غضروف پیوندی را به حداقل رسانده اند.

در فاز مراقبت های بعد از عمل بینی چه اتفاقی می افتد؟

دوره بعد از جراحی بینی از زمان ورود شما به اتاق ریکاوری آغاز می شود. علائم حیاتی تان با دقت تحت کنترل قرار می گیرد و زمانی که بدن شما در شرایط مساعد قرار داشت، از محل درمان مرخص می شوید. حتماً باید قبل از عمل زیبایی بینی ، هماهنگی های لازم را با یکی از دوستان یا نزدیکان برای بر عهده گرفتن مسئولیت رانندگی و بازگرداندن شما به منزل و مراقبت از شما در طول حداقل 24 ساعت اول بعد از جراحی رینوپلاستی را انجام داده باشید. دوره ریکاوری جراحی بینی شما سه فاز دارد.

فاز اول، پنج روز اول بعد از جراحی کردن بینی را شامل می شود که باید از گچ بینی تان خوب مراقبت کنید تا خیس نشود و هیچگونه تغییر موقعیتی در آن اتفاق نیافتد. بعد از تقریباً یک هفته در زمان دوش گرفتن اجازه بدهید تا آب روی گچ بینی جریان پیدا کند تا شل شود. سپس نزد پزشک جراحی بینی تهران بروید تا گچ بینی شما برداشته شده و بینی تان چسب زده شود. برای تقریباً تمام بیماران عمل بینی در تهران و هر نقطه جغرافیایی دیگر ، این لحظه یک لحظه بسیار هیجان انگیز است. شکلی که از بینی تان در این لحظه مشاهده می کنید در واقع شکل تمام شده و نهایی محصول نمی باشد چون بینی هنوز ورم دارد و باید تا فروکش کامل ورم، صبر و حوصله به خرج دهید.

فاز دوم ریکاوری عمل بینی ، دوره شستشوی بینی با محلول سالین و دوره چسب زدن به بینی برای کمک به فروکش کردن ورم است. بر حسب کیفیت و جنس پوست و نیز دامنه پیچیدگی جراحی، دوره چسب زدن به بینی در بیماران مختلف متفاوت است. پزشک جراحی بینی شما در شهر تهران در خصوص کلیه این موارد توصیه های سفارشی را برای هر بیمار ارائه می دهد.

فاز سوم ریکاوری جراحی زیبایی بینی دوره ای است که دیگر به بینی چسب نمی زنید ولی ورم بینی به طور کامل خصوصاً در نوک بینی هنوز فروکش نکرده است. این فاز اغلب به مدت یک سال طول می کشد و بیشتر بیماران رینوپلاستی، بعد از یک سال می توانند درباره نتیجه نهایی عمل بینی شان قضاوت کنند.

آیا ضخیم بودن پوست بینی در نتیجه عمل تاثیرگذار است؟

بله، ضخیم بودن پوست می‌تواند بر نتیجه عمل بینی تاثیرگذار باشد. پوست ضخیم‌تر می‌تواند چالش‌های بیشتری را برای جراح ایجاد کند، از جمله:

دشواری در شکل‌دهی: پوست ضخیم‌تر می‌تواند کار جراح را در حین عمل بینی برای شکل‌دهی دقیق و ظریف به بینی دشوارتر کند.

تورم بیشتر: پوست ضخیم‌تر بعد از عمل بینی بیشتر متورم می‌شود و ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا ورم آن فروکش کند.

جای زخم: احتمال ایجاد جای زخم بعد از عمل بینی در افراد با پوست ضخیم‌تر بیشتر است.

 نتیجه نهایی با ظرافت کمتر: به دلیل ضخامت پوست، ممکن است نتیجه نهایی عمل بینی به ظرافت عمل بینی در افراد با پوست نازک نباشد.

با این حال، ضخیم بودن پوست به معنای عدم موفقیت عمل بینی نیست. جراحان باتجربه می‌توانند با تکنیک‌های خاص، چالش‌های مربوط به پوست ضخیم را تا حد زیادی رفع کنند.

نکاتی برای افراد با پوست ضخیم که قصد عمل بینی دارند:

 •  حتماً با یک جراح بینی باتجربه و ماهر مشورت کنید.
 •  انتظارات واقع‌ بینانه‌ای از عمل بینی داشته باشید.
 •  مراقبت‌های قبل و بعد از عمل بینی را به طور کامل رعایت کنید.
 • در مورد احتمال تورم بیشتر و جای زخم با جراح خود صحبت کنید.

با رعایت این نکات، می‌توانید تا حد زیادی از بروز مشکلات احتمالی بعد از عمل بینی در افراد با پوست ضخیم جلوگیری کنید.

چرا بعد از جراحی، بینی کج میشود؟

کج شدن بینی پس از عمل می تواند دو دلیل داشته باشد :
 

 • آسیب فیزیکی به بینی : اگر شما پس از جراحی به درستی مراقبت های لازم را انجام ندهید و از بینی جدید خود محافظت نکنید، احتمال ضربه دیدن آن بالا می رود.
 • انتخاب نکردن یک جراح ماهر : اگر عمل کردن بینی تان را به دست یک فرد کم تجربه بسپارید، ممکن است اصلاحات، آن طور که باید روی مقاله پیاده سازی نشوند و ریسک کج شدن بینی هم بالا رود.

علت جوش زدن پس از عمل بینی چیست؟

شاید پس از رینوپلاستی، روی بینی و اطراف آن، متوجه جوش هایی شوید. علت آن چیست؟ بعد از جراحی ، برای مدتی، بینی پانسمان می شود. به علت وجود آتل و چسب بر روی بینی، چربی جمع شده در آن ناحیه راهی برای خروج ندارد و در نتیجه آن، پوست جوش می زند. اگر پوست چربی دارید، احتمال اینکه بعد از جراحی بینی با جوش زدن مواجه شوید، بیشتر است.

چگونه یک جراح خوب برای عمل بینی در تهران پیدا کنیم؟

بدون شک همه بیماران دوست دارند جراحی بینی خود را به دست بهترین جراح بسپارند اما یک تعریف درست از جراح خوب چه آیتم هایی را شامل می شود؟ قطعاً معیارهای خاصی وجود دارند که لحاظ کردن آنها در فاز انتخاب پزشک می تواند ما را در انتخاب سوپر استار مقوله جراحی زیبایی بینی ، به نقطه موفقیت برساند. فاکتورهایی از قبیل برخورداری از مهارت و تجربه در سطح بالا، ثبت نتایج موفقیت آمیز جراحی های رینوپلاستی قبلی در کارنامه کاری، برخورداری از قوه ابتکار و نوآوری در این فیلد، اغلب از جمله مهم ترین مواردی است که باید روی آنها تمرکز بیشتری داشته باشیم. با سواد، دلسوز و با ملاحظه بودن جراح از فاکتورهای همترازی است که در کنار موارد فوق الذکر، او را در سطح عالی رتبه ترین جراحان بینی قرار می دهد.

البته شناخت یک جراح خوب تنها به این فاکتورها محدود نمی شود و شما باید آگاهی کامل تری از این موضوع داشته باشید. ما در یک مقاله جداگانه سعی کرده ایم به شما در شناخت و انتخاب یک پزشک خوب کمک کنیم. اگر متقاضی جدی عمل رینوپلاستی هستید ، نباید این اطلاعات را از دست بدهید!

آیا جراحی بینی عوارض جانبی به همراه دارد؟

عمل بینی هر چند جزو جراحی های ماژور است ولی خطرات و عوارض جانبی ناشی از آن اغلب بسیار کم بوده و معمولاً موارد اجتناب ناپذیری از قبیل ورم، کبودی و خونریزی را شامل می شود. البته، همه این اخبار خوش از یک جراحی بینی در تهران زمانی به گوش می رسد که عمل به دست یک جراح ماهر و با تجربه انجام شده باشد. پس می توان گفت زمانی می توانیم یک عمل بدون عارضه و بی خطر را انتظار داشته باشیم که در فاز انتخاب جراح بینی، نهایت دقت و حساسیت را به کار گرفته باشیم و عمل را به دست جراح پلاستیکی سپرده باشیم که کارنامه کاری او مملو از نتایج درخشان و جراحی های موفقیت آمیز می باشد.

آیا جراحی بینی دردناک است؟

اینکه تمام پروسیجرهای جراحی سطحی از درد را به همراه دارند امری کاملاً طبیعی است. دامنه احساس درد ناشی از عمل زیبایی دماغ نیز بر حسب آستانه تحمل درد در بیماران مختلف، متفاوت بوده و علاوه بر آن، دکتر داروهای مسکن را برای بیمار تجویز می کند که با مصرف آنها می توان درد را تا سطح قابل تحملی مهار کرد. در کنار داروهای مسکن، نکات دیگری از قبیل استفاده از کمپرس یخ و پوزیشن خوابیدن و سطح فعالیت خاصی توصیه می شود که می تواند نقش موثری در مهار درد بعد از عمل داشته باشد. ماموریت شما اجرای مو به موی دستورات پزشک برای سپری کردن یک دوره ریکاوری موفقیت آمیز است.

چه زمان می توانیم شاهد نتیجه جراحی بینی مان باشیم؟

عمل بینی با یک نتیجه طبیعی و در عین حال شیک در یک تایم لاین تعریف شده، قابل مشاهده می باشد. در هفته اول بعد از عمل که گچ از روی بینی برداشته می شود، بیمار شاهد نمای کلی از بینی خود خواهد بود. اکنون بینی زیبا با نتیجه طبیعی شیک، آماده است تا با فروکش کامل ورم در طول ماه های پیش رو، روز به روز به نتیجه نهایی جراحی بینی نزدیک تر شود. زمان پیش بینی شده برای فروکش کردن بخش عمده ای از این ورم، حدوداً سه تا چهار ماه است. وقتی به ماه هشتم و نهم بعد از عمل می رسیم، بهبود قابل ملاحظه در نتیجه عمل بینی را شاهد خواهیم بود و حداکثر زمانی که برای ظاهر شدن شکل نهایی بینی مورد نیاز است، یک سال خواهد بود البته شایان ذکر است که این بازه زمانی در بینی های گوشتی گاهی بیشتر هم خواهد بود.

نتیجه جراحی زیبایی بینی پس از 3 ماه

پرتکرارترین سوالات عمل بینی

خیلی از متقاضیان نوجوان که هنوز به سن بلوغ نرسیده اند ، درخواست جراحی کردن بینی را دارند. در میان این افراد کسانی هستند که بینی شان دچار شکستگی و آسیب شده است. با اینحال به گفته جراح بینی بهتر است حداقل تا 16 الی 17 سالگی برای عمل بینی صبر کنند.

ورم بینی با پوست ضخیم تا چه مدت بعد از عمل جراحی از بین می رود ؟

تا زمانی که ورم پس از رینوپلاستی به طور کامل از بین نرود نمی توانید انتظار داشته باشید که نتیجه نهایی مشخص شود. اگر بینی تان پوست ضخیمی دارد ، در قیاس با دیگران باید مدت زمان بیشتری را صبر کنید تا ورم ایجاد شده از بین برود. انتظار می رود در 4 الی 6 هفته ابتدایی بعد از جراحی بینی ، ورم تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند.

جراحی کردن بینی چقدر زمان میبرد ؟

مدت زمانی که شما در اتاق عمل هستید ممکن است با بیمار دیگر متفاوت باشد. زیرا میزان اصلاحات موردنیاز برای بینی هر شخص با دیگری تفاوت دارد. به طور میانگین گفته می شود عمل بینی بین یک ساعت و نیم الی سه ساعت زمان می برد.

آیا لیزر در رینوپلاستی کاربرد دارد ؟

جراحی بینی با لیزر یک فرضیه پرطرفدار است. شیان ذکر است که تا به الان این مسئله در حد همین فرضیه باقی مانده است. به عبارتی در جراحی کردن بینی تکنولوژی لیزر کاربردی ندارد.

چقدر زمان نیاز است تا نتیجه جراحی بینی مشخص شود؟

به طور کلی با گذشت یکسال ، نتیجه اصلی حاصل از عمل رینوپلاستی ، برای تمامی افراد نمایان می شود. برای کمک به تسریع این روند و بهبودی مطلوب حتما با جراح بینی تان در ارتباط باشید.

برای جراحی بینی چقدر باید هزینه کنیم ؟

بهترین راه برای مشخص نمودن قیمت عمل بینی ، مراجعه به جراح است تا ایشان پس از به انجام رساندن معاینات لازم بتواند روند درمان و جراحی را طرح ریزی کند و طبق آن هزینه را مشخص نماید.


دکتر محمد مجیدی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

دکتر محمد مجیدی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در شهر تهران هستند. ایشان با سال ها سابقه در این زمینه و بهره گیری از تکنیک جدید رینوپلاستی طبیعی شیک ، در کسب رضایت بیماران و افزایش آمار عمل های موفق ، عملکرد مطلوبی داشته است.

4.7 7 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
صبا یوسفی
صبا یوسفی
5 ماه قبل

سلام خسته نباشید. یه سوال داشتم. من سه ماهه بینیم رو عمل کردم ولی هنوز خیلی ورم داره. این مورد طبیعیه یا اینکه نیازه کورتون تزریق کنم؟

پریسا موحد
پریسا موحد
5 ماه قبل

سلام. آقای دکتر فقط با بیهوشی کامل عمل انجام میدید ؟

شادی موسوی
شادی موسوی
5 ماه قبل

آقای دکتر شما بینی فانتزی و نیمه فانتزی هم عمل می کنید ؟

حنانه
حنانه
1 ماه قبل

سلام
ببخشید هزینه عمل بینی استخوانی چقدر میشه

راجب قیمت چند بار دایرکت پرسیدم ولی جوابی دریافت نکردم
ممنون میشم پاسخگو باشید

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

چاپ صفحه
پرینت