جراحی بینی طبیعی شیک به همراه نمونه کارهای دکتر مجیدی

فهرست محتوا

جراحی بینی طبیعی به دلیل نتایج نچرال و مناسب با چهره افراد ، طرفداران زیادی دارد. خیلی از افراد تمایل دارند بینی شان را بدون اینکه اصطلاحا عملی به نظر برسد و چهره شان را مصنوعی کند ، جراحی کنند. در سبک طبیعی شیک دقیقا همین هدف دنبال می شود. دکتر مجیدی ، بعد از ارزیابی تناسب صورت شما و بررسی مشکلات بینی ، مشاوره لازم در این مورد را به شما ارائه می دهد. اگر می خواهید زیبایی طبیعی و نچرالی داشته باشید ، این مد انتخاب بسیار مناسبی برای شماست. در ادامه عمل بینی طبیعی شیک به طور کامل برای تان معرفی شده است.

عمل بینی به سبک طبیعی شیک چه مزایایی دارد؟

عمل بینی به فرم طبیعی شیک مزایای متعددی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنم:

مزایای زیبایی نچرال رینوپلاستی:

 • ایجاد تناسب: اجراحی بینی طبیعی شیک با در نظر گرفتن تناسبات صورت و سایر اجزای آن انجام می‌شود ، به همین دلیل ظاهری طبیعی و زیبا به چهره می‌بخشد.
 • حفظ ویژگی‌های طبیعی: در روش نچرال رینوپلاستی ، فرم کلی بینی حفظ می‌شود و فقط ایرادات و نقص‌های آن اصلاح می‌شود.
 • جلوگیری از مصنوعی شدن چهره: برخلاف عمل بینی فانتزی ، در این روش بینی حالت طبیعی خود را حفظ می‌کند و از مصنوعی شدن چهره جلوگیری می‌شود.

مزایای سلامتی نچرال رینوپلاستی:

 • بهبود تنفس: در صورت وجود مشکلاتی مانند انحراف تیغه بینی ، عمل به فرم طبیعی می‌تواند به بهبود تنفس نیز کمک کند.
 • کاهش احتمال عوارض: جراحی بینی طبیعی به دلیل تغییرات کمتر ، احتمال بروز عوارضی مانند عفونت ، خونریزی و مشکلات تنفسی را به حداقل می‌رساند.
 • افزایش اعتماد به نفس: با رفع ایرادات بینی و بهبود ظاهر ، اعتماد به نفس فرد نیز افزایش می‌یابد.

مشخصه های بینی طبیعی شیک

یک جراحی بینی طبیعی شیک ، با ایجاد تغییراتی در ساختار پایه ، استخوان ها ، بافت ها و غضروف های بینی ، این اندام را تغییر شکل و اندازه می دهد. این جراحی بر روی جنبه های زیبایی و فانکشنال بینی متمرکز شده و اهداف زیر را دنبال می کند:

 • شکل دهی غضروف بینی و قرار دادن آن در یک موقعیت طبیعی در حین بازیابی مقدار کافی از آن
 • به حداقل رساندن گرافت نوک بینی
 • به حداقل رساندن بالاکشیدن نوک بینی
 • حفظ انحنای طبیعی در بینی

طی عمل بینی طبیعی شیک ، سوراخ های بینی خیلی کوچک نمی شوند و انحنا یا قوس روی پل بینی بسیار کم است. بارزترین ویژگی این نوع بینی ، زاویه بین نوک بینی و لب بالا می باشد که به مقدار طبیعی می باشد. حفظ موقعیت آناتومیکی طبیعی در بینی ، اولویت دادن به جلوگیری از شکل گیری بافت اسکار و انجام پروسه با درک جنبه های زیبایی شناختی صورت ، از جمله ویژگی های مهم است که در عمل بینی طبیعی ، مورد تمرکز قرار دارد.

متقاضیان جراحی بینی طبیعی ، برای دریافت نوبت ویزیت و مشاوره با دکتر مجیدی ، اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید.

برای نوبت دهی سریع تر و ارتباط مستقیم با پزشک ، می تواند با شماره مطب تماس بگیرید.

آیا من داوطلب خوبی برای جراحی بینی طبیعی هستم؟

برای آندسته از افرادی که به دنبال عمل بینی نچرال شیک هستند ، درک این مطلب که این پروسیجر جراحی ، چه مزایایی را برای آنها به همراه خواهد داشت بسیار حائز اهمیت است. جراحی بینی طبیعی شیک ، تغییراتی را در شکل ، اندازه یا میزان برجستگی بینی ایجاد می کند. با توجه به اینکه بینی عضو کانونی صورت است حتی کوچک ترین تغییر می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای را در چهره بر جای گذارد. بنابراین اگر گلایه های زیر را از بینی خود دارید ، داوطلب ایده آلی برای فرایند عمل بینی طبیعی محسوب خواهید شد:

 • بزرگ بودن بینی
 • افتاده ، گوشتالو و برجسته بودن نوک بینی
 • پینچ دار بودن یا کوچک بودن بیش از اندازه نوک بینی
 • وجود قوز روی پل بینی
 • پهن بودن بینی
 • کج بودن بینی
 • وجود مشکلات و ناهنجاری هایی در ساختار های داخلی بینی که باعث دشوار شدن فرایند تنفس شده باشد.

در کنار موارد فوق ، لازم است انتظارات تان از نتیجه جراحی بینی طبیعی شیک در سطحی منطقی باشد و ضمناً در رده سنی باشید که رشد ساختار بینی تان کامل شده باشد. در چنین شرایطی بعنوان یک داوطلب ایده آل تلقی خواهید شد.

سن مناسب برای عمل بینی به سبک طبیعی

سن مناسب برای جراحی بینی به سبک طبیعی و نچرال به طور کلی بعد از 18 سالگی و قبل از 40 سالگی است. دلایل این محدوده سنی:

 • رشد: تا قبل از 18 سالگی ، رشد استخوان ها و غضروف های بینی به طور کامل اتمام نشده است. عمل در سنین پایین تر می تواند بر رشد طبیعی بینی تاثیر بگذارد و نتیجه عمل را غیرقابل پیش بینی کند.
 • بلوغ: علاوه بر رشد جسمی ، بلوغ روانی نیز برای تصمیم گیری در مورد عمل جراحی مهم است. افراد زیر 18 سال ممکن است به طور کامل از عواقب و خطرات عمل آگاه نباشند و به اندازه کافی برای این تصمیم مهم آماده نباشند.
 • سلامت: در سنین بالا ، روند بهبودی کندتر می شود و احتمال بروز عوارض جانبی افزایش می یابد.

چگونه برای عمل بینی طبیعی آماده شویم؟

اولین نکته به جهت آماده شدن برای جراحی بینی طبیعی شیک ، شرکت در جلسه مشاوره برای ارزیابی ساختار کلی صورت ، بررسی سابقه پزشکی ، انجام تست و بحث درباره اهداف فردی جراحی زیبایی در حین حفظ آنها در سطح منطقی است. با توجه به اینکه راینوپلاستی یک پروسیجر جراحی مهم است ، بهتر است حداقل در طول چند هفته منتهی به روز جراحی ، تغییراتی را در سبک زندگی تان ایجاد کنید. بعنوان بخشی از اقدامات آمادگی قبل از عمل ، مصرف داروهای حاوی آسپرین ، داروهای ضد التهاب و سایر داروهایی که احتمال خونریزی را زیاد می کند ، متوقف کنید. سیگار نکشید و مصرف محصولات حاوی نیکوتین را متوقف کنید.

اهمیت جلسه مشاوره قبل از عمل بینی طبیعی

در جلسه مشاوره اولیه جراحی بینی طبیعی بعد از بررسی سابقه پزشکی بیمار ، بهترین دکتر عمل بینی طبیعی تهران به معاینه بینی پرداخته و به انتظارات و ایده های بیمار گوش می کند. سپس پیشنهاداتی را در خصوص تغییرات در اندازه و شکل بینی که بتواند بیشترین تناسب را با اناتومی موجود داشته و متقارن با ویژگی های صورت باشد ، ارائه می دهد. اعتماد کردن به پیشنهادات بهترین جراح بینی ، کلید دست یافتن به یک نتیجه موفقیت آمیز است چراکه این پیشنهادات ، به پشتوانه دانش قوی ، تجربه عمیق و نگاه هنری ارائه شده است.

نمونه یک بینی طبیعی شیک و زیبا

جراحی بینی طبیعی با چه تکنیک هایی قابل اجراست؟

عمل بینی طبیعی با دو تکنیک رینوپلاستی باز و بسته شکل داده می شود. تفاوت این دو پروسیجر در نوع برشی است که برای دسترسی به چارچوب داخلی در بینی ایجاد می شود. در تکنیک باز ، برش کوچک چند میلی متری در پوست حدفاصل بین دو سوراخ بینی یا کلوملا ایجاد می شود. کلوملا ساختار غضروفی است که با پوست پوشیده شده و بین دو سوراخ بینی قرار دارد. بقیه برش ها در هر دو تکنیک باز و بسته ، همگی در داخل بینی ایجاد می شوند.

نکته قابل توجه این است که برش خارجی که در تکنیک باز ایجاد می شود بعد از سپری شدن دوره بهبود ، هیچ اثری از خود بر جای نخواهد گذاشت. دستاورد باز در طول جراحی بینی طبیعی این فرصت را به جراح می دهد تا چارچوب داخلی را بهتر ببیند و به ساختارهایی که جراحی روی آنها انجام می شود تسلط و احاطه بیشتری داشته باشد. بنابراین تغییرات و اصلاحات دقیق تری روی بینی انجام خواهد شد.

آیا جراحی طبیعی بینی با لیزر انجام می شود؟

در مورد جراحی بینی به فرم طبیعی با لیزر ، باید به چند نکته توجه کرد:

 1.  جراحی بینی طبیعی با لیزر به طور کامل یک اصطلاح غیر دقیق است. لیزر در عمل بینی کاربردهای محدودی دارد و نمی تواند جایگزین روش های سنتی جراحی بینی باشد.
 2. کاربرد اصلی لیزر در عمل بینی ، برای ایجاد برش روی پوست بینی است. این کار می تواند مزایایی مانند خونریزی کمتر و دقت بیشتر در برش را به همراه داشته باشد.
 3. اما لیزر هیچ نقشی در تغییر شکل استخوان ها و غضروف های بینی ندارد. این کار فقط با استفاده از ابزارهای جراحی سنتی انجام می شود.

 بنابراین ، هیچ تفاوتی در نتیجه نهایی عمل بینی به فرم طبیعی با لیزر یا روش های سنتی وجود ندارد. به تبلیغات اغراق آمیز در مورد جراحی بینی با لیزر توجه نکنید.

بهترین جراح عمل بینی طبیعی شیک

رینوپلاستی یکی از پر چالش ترین تکنیک های جراحی زیبایی صورت است و می تواند نتایج مهمی را برای بیمار به همراه داشته باشد. بنابراین در فاز انتخاب بهترین جراح بینی ، باید فاکتورهای متعددی از جمله تجربه جراح را مد نظر قرار دهید. برخورداری از سال ها تجربه و قدرت تمرکز در سطح بالا روی فرایند جراحی بینی طبیعی شیک و توانایی تلفیق جدیدترین و مدرن ترین تکنیک ها در این حوزه ، بدون شک می تواند نتیجه ای دلخواه را رقم بزند. بنابراین اگر خواهان داشتن یک بینی طبیعی و در عین حال زیبا هستید ، یکی از کلیدهای رسیدن تان به هدف مورد نظر ، دقت در انتخاب جراح است.

نچرال راینوپلاستی توسط بهترین جراح بینی به سبک طبیعی شیک

درباره پخش ویدیو رضایت بیمار از نتیجه جراحی بینی طبیعی شیک - دکتر محمد مجیدی
درباره پخش ویدیو رضایت بیمار از نتیجه جراحی بینی طبیعی شیک - دکتر محمد مجیدی

جراحی طبیعی انواع بینی

1 – بینی استخوانی : معمولا بینی های استخوانی به خاطر مشکلاتی مثل قوز و کجی ، جراحی می شوند. با توجه به بافت های محکم می توان جراحی بینی استخوانی را به هر مدل انجام داد. اگر سلیقه شما فرم نچرال است می توانید تحت عمل بینی طبیعی شیک قرار بگیرید.

2 – بینی گوشتی : انتخاب مدل برای بینی های گوشتی محدودتر است ؛ به این خاطر که بافت های غضروفی نرم و ضعیفی دارند. همانطور که گفته شد مدل طبیعی با در نظر گرفتن استاندارهای صورت بر روی بینی اعمال می شود و به همین دلیل می تواند انتخاب مناسبی برای بینی های گوشتی باشد.

هزینه جراحی بینی طبیعی در تهران چقدر است؟

بینی هر بیمار دارای مشخصه های منحصر بفرد خود می باشد و کار کردن روی آن برای رسیدن به نقطه ای که یک نتیجه طبیعی از آن خلق شود ، یک فرایند کاملاً سفارشی و یونیک برای هر بیمار می باشد. در برخی بیماران ، دامنه فرایند جراحی بینی طبیعی ، پیچیده تر است و حتی لازم است برای طبیعی جلوه دادن بینی ، تکنیک هایی از قبیل گرافتینگ روی آن انجام شود. در کنار پیچیدگی فرایند ، دستمزد جراحان مختلف با هم فرق دارد و جراحی که برای سپردن عمل به دست او انتخاب می کنید ، هزینه عمل تان را نیز تغییر می دهد.

همچنین موقعیت جغرافیایی که برای انجام جراحی زیبایی بینی طبیعی شیک انتخاب کرده اید نیز روی هزینه تاثیر گذار است. برای مثال اگر عمل بینی طبیعی در تهران را انتخاب کنید ، هزینه تان با شهرهای دیگر متفاوت خواهد بود. در طول جلسه مشاوره ، جراح با درک این موضوع که هزینه ، یکی از دغدغه های اکثر بیماران است ، در این باره توضیحاتی پر محتوا و مفید را در اختیار بیمار قرار می دهد.

جراحی بینی طبیعی مردانه

انتظار اکثر آقایان از نتیجه جراحی بینی این است که حالت مردانه چهره حفظ شود ؛ به خاطر همین موضوع است که تعداد زیادی از آن ها مدل طبیعی و نچرال را انتخاب می کنند تا ابعاد بینی با در نظر گرفتن آناتومی کلی صورت محاسبه شود.

در مورد مراقبت های بعد از عمل بینی طبیعی بیشتر بدانید

شگردهای یک دوره ریکاوری موفقیت آمیز برای عمل بینی طبیعی

بلافاصله بعد از جراحی بینی طبیعی ، شما تحت مراقبت دقیق ، به اتاق ریکاوری انتقال داده می شوید و بعد از بازیابی کامل هوش ، یکی از دوستان یا نزدیکان تان ، شما را به منزل خواهد برد. در منزل ، در روز اول ، بخش عمده ای از روز را به استراحت خواهید گذراند و به شما توصیه می شود که برای کمک به کاهش ورم پس از عمل بینی طبیعی ، زیر سرتان چند بالش قرار دهید تا سرتان بالا باشد. همچنین برای کمک به رفع ورم و کبودی روی صورت کمپرس سرد بگذارید. در طول 24 ساعت اول ، یک رژیم غذایی سبک داشته باشید. در هفته اول ، گچ بینی برداشته می شود و در روز سوم بعد از عمل بینی طبیعی ، ورم به اوج می رسد و پس از آن فروکش می کند.

در هفته دوم ریکاوری جراحی بینی طبیعی ، بخش عمده ای از ورم از بین می رود و مقدار باقی مانده آن نیز به مرور فروکش خواهد کرد. اجتناب از ورزش های سنگین تا ماه سوم بعد از عمل کمک زیادی به سرعت گرفتن فرایند بهبود می کند. تا ماه ششم ، بینی به میزان قابل توجهی بهبود پیدا کرده و شکل جدید بینی ، حس خوب بالا رفتن اعتماد به نفس را برای بیمار به همراه خواهد داشت. به طور کلی می توان گفت سپری شدن یک دوره یک ساله بعد از عمل بینی طبیعی ، نقطه ای است که می توان درباره نتیجه نهایی عمل بینی نچرال ، قضاوت کرد.

آیا بعد از عمل بینی طبیعی باید چسب بزنیم ؟

چسب زدن به بینی بعد از رینوپلاستی نچرال یک عملکرد رایج است ولی لازم به ذکر است که اجرای آن در تمام انواع جراحی های بینی یک ضرورت نبوده و همچنین ، مدت زمان و روش آن بر اساس ترجیحات پزشک و ویژگی های عمل ، متفاوت است. جراح بینی طبیعی بعد از برداشتن گچ از روی این اندام ، به بینی بیمار خود چسب می زند. این چسب کمک می کند تا بافت های بینی در موقعیت پایدارتری در طول فاز بهبود قرار گیرند. همچنین این اقدام در کاهش ورم بعد از جراحی بینی طبیعی نیز موثر است و شکل جدید ایجاد شده در چارچوب بینی را کنترل می کند. نهایتاً ، دنبال کردن دستورات و توصیه های پزشک در خصوص چسب زدن به بینی طبیعی ، روش و نیز مدت زمان آن ، در طول دوره بهبود ، الزامی می باشد.

بهترین پوزیشن برای خوابیدن بعد از عمل بینی طبیعی

بعد از جراحی بینی طبیعی ، توصیه می شود در زمان خوابیدن ، سر را با استفاده از چند بالش بالا بیاورید و در حالت لمیده بخوابید. همچنین خوابیدن به پشت ، کمک می کند تا میزان ورم کمتر شده و از احتمال افتادن به روی صورت ، در زمان فرو رفتن به خواب ، پیشگیری شود. در طول دوره بهبود ، زمانی که به پهلو می خوابید ، ممکن است یک طرف بینی ، نسبت به طرف دیگر متورم تر شود و غیر قرینگی در طرفین بینی ایجاد شود. هر چند این حالت موقتی است ولی بمنظور پیشرفت دوره بهبود در یک مسیر هموارتر ، بهتر است توصیه های جراح را با دقت و مو به مو اجرا کنیم.

چند وقت بعد از عمل بینی طبیعی می توان ورزش کرد؟

دستورالعمل کلی ورزش کردن بعد از رینوپلاستی نچرال ، اجتناب از فعالیت های فیزیکی سنگین برای یک دوره تقریباً 3-4 هفتگی است. البته ، لازم است قبل از شروع و از سر گیری فعالیت های ورزشی ، با پزشک مشورت کنیم. او با در نظر گرفتن دامنه جراحی بینی طبیعی و کیفیت ریکاوری ، و نیز با لحاظ کردن اولویت های روند بهبود برای هر بیمار ، توصیه هایی را در اختیار شما قرار می دهد تا دوره ریکاوری ، به بهترین و موفقیت آمیز ترین شکل ممکن سپری گردد.

عمل بینی طبیعی بهتر است یا نیمه فانتزی ؟

در پاسخ به این پرسش پر تکرار می توان گفت که جراحی بینی طبیعی در قیاس با مدل های دیگر ، انتخاب مطمئن تری است و طبق مشخصه های مدل نچرال ، برای هر نوع صورت و بینی مناسب است ؛ برخلاف سایر مدل ها یعنی فانتزی و نیمه فانتزی.

آیا در نچرال رینوپلاستی ، بر روی بینی قوس ایجاد می شود؟

در صورتی که آناتومی چهره فرد به گونه ای باشد که ایجاد قوس به طبیعی کردن فرم بینی کمک کند ، جراح طی جراحی بینی طبیعی شیک یک قوس ملایم را بر روی پل بینی اعمال می کند. در صورت عدم نیاز نیز طی عمل بینی طبیعی ، قوسی بر روی بینی ایجاد نخواهد شد.

آیا در جراحی طبیعی ، نوک بینی گرد می شود ؟

معمولا فرم گرد نوک بینی حالت طبیعی تری برای فرم کلی بینی ایجاد می کند و در اکثر مواقع ، در نتیجه عمل بینی طبیعی ، شما شاهد نوک بینی گرد خواهید بود ؛ مگر آن که جراح تشخیص دهد برای فرم طبیعی شیک نیاز است نوک بینی کمی از حالت گردی خارج شود.

دکتر محمد مجیدی
جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

دکتر محمد مجیدی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در شهر تهران هستند. ایشان با سال ها سابقه در این زمینه و بهره گیری از تکنیک جدید رینوپلاستی طبیعی شیک ، در کسب رضایت بیماران و افزایش آمار عمل های موفق ، عملکرد مطلوبی داشته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

چاپ صفحه
پرینت